Być Polakiem 2020 – WYNIKI

WERDYKT  JURY

XI edycji konkursu „Być Polakiem”, moduł A dla dzieci i młodzieży, moduł B dla nauczycieli

Drodzy uczestnicy Konkursu, dziękujemy za nadesłanie 598 prac.
Wyrażamy uznanie autorom wszystkich prac, ciekawych i bogatych treściowo.
Gratulujemy uczestnikom, których prace Jury wyróżniło, jako najpełniej spełniające kryteria Konkursu.
Zostaną one przedstawione w Kronice obecnej edycji, wraz z nazwiskami wszystkich uczestników.

Dziękujemy i gratulujemy
Komitet Organizacyjny Konkursu

WYNIKI XI EDYCJI KONKURSU „BYĆ POLAKIEM”
GRUPA I
WYRÓŻNIENIA I STOPNIA:
Jakob Drabek, Niemcy
Mateusz Kowalik, USA
Jake Kropiewnicki, USA
Piotr Magiera, USA
Piotr Rozanski, Francja
Darina Żeliazkowa, Bułgaria
WYRÓŻNIENIA II STOPNIA:
Helena Babiszkiewicz, USA
Natalie Boldbaatar, Irlandia
Florian Chramiec, Austria
Franciszek Dukacz, Irlandia
Zachariasz Garcia – Idziak, Hiszpania
Emilia Iwanicka, Irlandia
Agata Kiecka, USA
Ewa Lubencowa, Rosja
Dominique Machul, Kanada
Amelia Radoń, Wielka Brytania-Szkocja
Maya Wójcik, USA
WYRÓŻNIENIA III STOPNIA:
Zuzanna Chylińska, Niemcy
Simona de Fazio, USA
Gabriela Jundo, Łotwa
Julia Korolowa, Łotwa
Victoria Kosmala, USA
Dawid Malinow, Bułgaria
Oskar Miśkiewicz, Bułgaria
Mirian Clara Munoz Bilska, Hiszpania
Oscar Peryt-Jandula, USA
Alan Potępa, USA
Maria Raczek, Irlandia
Ksenia Rodriguez Weber, Hiszpania
Sophie Sikorski, Kanada
Emilija Sinkiewicz, Litwa
Laura Szłapczyńska, Irlandia
Kaja Szpanelewska, USA
Artur Turko, Ukraina
Filip Włosok, Czechy
GRUPA II
LAUREACI:
Victoria Billack, USA
Milan Bodnar, Belgia
Sofia Di Ascenzi, Włochy
Maksymilian Dul, Francja
Julia Golec, USA
Judyta Górska, Wielka Brytania
Ewelina Groma, Ukraina
Bogdana Gryniw, Ukraina
Roya Grębosz Hosseini, Kanada
Kamil Jastrzębski, Belgia
Jan Kopetczuk, Ukraina
Natalia Alina Mahinay, Kanada
Klara Ojrzyńska, Czechy
Marceli Ojrzyński, Czechy
Marta Anna Ossowska, Wielka Brytania-Irlandia Płn.
Klaudia Świerk, Niemcy
WYRÓŻNIENI:
Nicholas Ballester Mielczarek, Hiszpania
Felix Beresiński, Niemcy
Klara Bertrand, Francja
Sara Chwiej, Hiszpania
Weronika Chyła, Hiszpania
Dominika Cywińska, USA
Wiktor Czernieć, USA
Lena Demkowska, Irlandia
Adam Domański, Bułgaria
Bohdan Filipczuk, Ukraina
Nadia Gnatek, USA
Sebastian Herbet, Belgia
Kinga Jarosz, Grecja
Julia Kasprzyk, Austria
Patrick Kosmala, USA
Pola Kozikowski, USA
Jessica Kukiełka – Trepczyk, Wielka Brytania-Szkocja
Alisa Lubieżanina, Ukraina
Serhii Marynenko, Ukraina
Vanessa Oleksy, Irlandia
Marta Anna Ossowska, Wielka Brytania-Irlandia Płn.

Emil Piątek, Belgia
Sofia Radwański, USA
Stefania Rajewska, Kanada
Adriana Urszula Senn, Luxemburg
Antoni Stawczyk, Niemcy
Ana Carolina Stempkowski Olczevski, Brazylia
Anna Stypka, Austria
Adam Szczygłowski, Litwa
Zofia Szwanda, Irlandia
Łukasz Szymański, Litwa
Łukasz Święćkowski, Grecja
Rene Timantsev, Wielka Brytania
Yarosław Voinov, Ukraina
Maja Wieczorek, Irlandia
Aleksander Winder, Grecja
Wiktoria Zapora, Niemcy
Justyna Zasada, Irlandia
Hana Żakowska, Austria

GRUPA III
LAUREACI:
Nicole Borecki, Belgia
Karol Kobus, Niemcy
Alicja Kuznik, Kanada
Nicole Kwasny, USA
Jana Langhof, Niemcy
Julia Rowicka, Szwecja
Zuzanna Stefania Szewc, USA
WYRÓŻNIENI:
Katsiaryna Barsukova, Białoruś
Wiktor Giedroyć-Juracha, Belgia
Ostap Hnat, Ukraina
Julia Kalinowski, USA
Lara Le Grelle, Belgia
David Maciorowski, Grecja
Julia Matlak, USA
Julia Mieszkowicz, USA
Laura Marianna Pożoga, Włochy
Aleksandra Marta Senn, Luksemburg

GRUPA IV
LAUREACI:
Laura Jędrusiak, Wielka Brytania-Szkocja
Matylda Kokoszka, Bułgaria
Aleksander Moczulski, Belgia
Maria Zając,  Wielka Brytania-Irlandia Płn.
WYRÓŻNIENI:
Bartosz Filak, Irlandia
Maria Iwan, Niemcy
Natalia  Maria Madziar, Grecja
Kornelia Michalak, Belgia
Szymon Studzinski, Belgia
Jakub Wielgus, USA
Anastazja Wysocki, USA

GRUPA V
LAUREACI:
Katarzyna Boczkowa, Uzbekistan
Dominika Pilarczyk, Irlandia
Alan Turachanow, Uzbekistan

WYRÓŻNIENI:
Semia Beji, Francja
Łukasz Bereza, USA
Agata Michalska, Holandia
Nicholas Pietranik, USA

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE: Szkoła SEN z Dublina-Irlandia, za szczególne
zaangażowanie w konkursie.

GRUPA NAUCZYCIELSKA

LAUREACI:
I – Tomasz Banaszkiewicz, Białoruś
II – Aneta Zawadzka – Uveges, Irlandia
II – Karolina Kowalcze – Franiuk, Włochy
III – Ilona Stawczyk, Niemcy
III – Anna Sardis, Grecja

WYRÓŻNIENI:
Monika Hoch – Zielonka, Wielka Brytania
Aneta Jesionowska, Wielka Brytania
Marta Kozłowska, Wielka Brytania
Wiesława Prążyńska, Białoruś