XXII Integracyjny Bal Karnawałowy „W świecie magii i fantazji” 2020

XXII Integracyjny Bal Karnawałowy

W dniu 1 lutego 2020 roku o godz. 14.00 w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji odbył się XXII Integracyjny Bal Karnawałowy „W świecie magii i fantazji” dla osób z niepełnosprawnością, oraz pracujących przy jego organizacji wolontariuszy Fundacji „Świat na Tak” z „Klubów Ośmiu” Młodzieżowego Wolontariatu.

Celem balu, jak co roku było promowanie idei integracji dzieci i młodzieży, nauka budowania solidarności, ale przede wszystkim wspólna zabawa.

W tegorocznym Balu Integracyjnym uczestniczyło 250 osób z niepełnosprawnością z terenu Warszawy i okolic. Opiekunami osób z niepełnosprawnością podczas Balu byli nasi wolontariusze (ok. 250 osób) z „Klubów Ośmiu” młodzieżowego wolontariatu, opiekunowie „Klubów Ośmiu”, instruktorzy wolontariatu Fundacji „Świat na Tak”, współorganizatorzy, zaproszeni goście oraz rodzice. W sumie na Balu bawiło się ponad 500 osób.

Podczas trwania Balu odbyły się liczne konkursy, zabawy, ale przede wszystkim wspólne tańce, które jak co roku przyczyniły się do integracji środowiska osób niepełnosprawnych i wolontariuszy.

Honorowym patronatem Bal objął Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, Pan Robert Kempa Burmistrz Dzielnicy Ursynów oraz Pan Zbigniew Leszczyński Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęła INTERWIZJA.WARSZAWA TV.

Zaproszenie do udziału w Balu przyjęli sponsorzy i przyjaciele:

Prezes Zarządu MPWiK – Pani Renata Tomusiak

Członek Zarządu MPWiK – Pan Tomasz Mencina

MPWiK – Pan Daniel Pieniek

Fundator Fundacji „Świat na Tak” – Pan Marek Machała

Prezes Bielańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych – Pani Bożena Żebrowska

Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy – Zbigniew Leszczyński

INTERWIZJA.WARSZAWA TV – Jan Świeczak

Prezes Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt „CZE-NE-KA” – Maria Czerwińska

wraz z członkami Zarządu Fundacji i Zespołu CHOREA ANTIQUA:

Jadwiga Trusz, Mirek Perzyński, Krysia Banasik, Zdzisław Ozimek, Ewa Fabjanowicz, Janusz  Umiński, Krystyna Facon, Lidka Karczewska, Andrzej Siemion, Grzegorz Leśniak, Ania Szkalska, Bartek Szappanos, Tadeusz Kowalczyk, Waldek Królikowski , Ania Misiak

Już po raz dwudziesty drugi nasz wspaniały Bal otworzyła Prezes Fundacji Pani Joanna Fabisiak, która  przywitała wszystkich uczestników, gości honorowych, sponsorów oraz partnerów.

Bal jak co roku otworzyli Polonezem Ogińskiego nasi znamienici goście, uczestnicy oraz wolontariusze.

Dalszą zabawę poprowadzili profesjonalni wodzireje z firmy Zawodowi Wodzireje + DJ’e.

W trakcie balu wystąpił dla nas Magiczny Dwór z Krainy CZE-NE-KA czyli Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA oraz Maciej Piskorz, półfinalista Mam Talent z pokazem magii i iluzji.

Jako nagrody uczestnicy otrzymali  upominki ufundowane przez sponsorów (MPWiK, Urząd m. st. Warszawy, Firmę „Byś”).  Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pakiet – upominkowy przekazany przez Urząd m. st. Warszawy.

Jak co roku dużą popularnością podczas Balu cieszył się: „Salon fryzur i wizażu”, gdzie uczestnicy mogli wystylizować fryzurę i makijaż adekwatny do tematyki Balu.

Już po raz kolejny swoje stoisko miała Straż Miejska, która zaproponowała uczestnikom różne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w tym Koło Fortuny. Za udział w konkursie uczestnicy Balu otrzymywali  drobne upominki.

Nad uczestnikami Balu opiekę sprawował zespół medyczny, w którego skład wchodził lekarz
i pielęgniarka dzięki uprzejmości Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa na Żoliborzu, a także zespół z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.

Zwieńczeniem wieczoru były przepiękne dwa torty, które przygotowała dla naszych podopiecznych
i uczestników Firma Tri Food Sp. z o.o.

Skip to content