Z DZIAŁALNOŚCI KLUBÓW

Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat działający w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie zorganizował po raz kolejny akcję „Świąteczna Paczka dla Domu Dziecka”.
17 grudnia przekazali wychowankom placówek „Bratoszewo” oraz „Dom dla Dzieci” upominki oraz życzenia świąteczno-noworoczne. Przez 3 tygodnie trwała w szkole zbiórka słodyczy, przyborów szkolnych oraz kosmetyków.
Cieszymy się, że po raz kolejny ci wspaniali młodzi wolontariusze pokazali, jak wielkie i wrażliwe są serca staszicowskiej społeczności, a tym samym sprawili dużo radości dzieciom.

Galeria  

===== * =====

Akcja „Sprzątanie zapomnianych grobów na Cmentarzu Wawrzyszewskim.”
W dniu 6 listopada 2021 r. uczestnicy MDK, rodzic i nauczyciel wybrali się na Cmentarz Wawrzyszewski, aby posprzątać zapomniane groby i zapalić na nich znicz.
Pomysłodawcami akcji „Posprzątaj zapomniane groby” byli uczestnicy zajęć „Dzieciaki społeczniaki” wraz z nauczycielem p. Andrzejem Czyżewski. Zostały posprzątane groby wojskowe i świeckie. Pomogliśmy starszym paniom uporządkować rodzinne groby. Seniorki były wdzięczne za okazaną pomoc. Każdy uczestnik bardzo się zaangażował.
Dziękuję Wszystkim którzy włączyli się do akcji. Jak również tym, którzy łączyli się z nami sercem.

Galeria

===== * =====

Światełko pamięci  (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie)

Idąc za przykładem roku poprzedniego kilku wolontariuszy Klubu Ośmiu-Młodzieżowego Wolontariatu z Zespołu Szkół  im. Stanisława Staszica w Gąbinie pod koniec października i na początku listopada wykazało się piękną inicjatywą. Odwiedzając cmentarze w swoich rodzinnych miejscowościach  porządkowali również zapomniane, pozostawione bez opieki groby oraz zapalili lampki. Niektórzy z nich uczcili także pamięć poległych za ojczyznę, paląc znicze na ich mogiłach.

Galeria

===== * =====

Skip to content