„XXI Integracyjny Bal Karnawałowy – w rytmie Bollywood”

XXI Integracyjny Bal Karnawałowy
W dniu 23 lutego 2019 roku o godz. 14.00 w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji odbył się XXI Integracyjny Bal Karnawałowy „w rytmie Bollywood” dla osób z niepełnosprawnością i wolontariuszy Fundacji „Świat na Tak”.
Celem balu, jak co roku było promowanie idei integracji dzieci i młodzieży, nauka budowania solidarności, ale przede wszystkim wspólna zabawa.

Osoby z niepełnosprawnością przez cały czas trwania Balu miały swojego partnera – wolontariusza z „Klubów Ośmiu” młodzieżowego wolontariatu z Warszawy oraz Pruszkowa.
Podczas trwania Balu odbyły się liczne konkursy, zabawy, nauka choreografii Bollywood, ale przede wszystkim wspólne tańce, które jak co roku przyczyniły się do integracji środowiska osób niepełnosprawnych i wolontariuszy.

W tegorocznym Balu Integracyjnym uczestniczyło 250 osób niepełnosprawnych z terenu Warszawy i okolic. Uczestnikami Balu byli również wolontariusze (ok. 250 osób) z „Klubów Ośmiu” młodzieżowego wolontariatu, opiekunowie „Klubów Ośmiu”, instruktorzy wolontariatu Fundacji „Świat na Tak”, współorganizatorzy, zaproszeni goście oraz rodzice. W sumie na Balu bawiło się ponad 500 osób.

Honorowym patronatem Bal objął Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, Pan Robert Kempa Burmistrz Dzielnicy Ursynów oraz Pan Zbigniew Leszczyński Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Zaproszenie do udziału w Balu przyjęli sponsorzy i przyjaciele:
Prezes Zarządu MPWiK – Pani Renata Tomusiak
Członek Zarządu MPWiK – Pani Beata Pacholec,
MPWiK – Pan Daniel Pieniek
MPWiK – Pan Tomasz Mencina
IPECO – Pani Anita Polak – Zalewska
Dyrektor Stołecznej Estrady – Pan Andrzej Matusiak,
Fundator Fundacji „Świat na Tak” – Pan Marek Machała
Przedstawiciel Rady Izby Notarialnej – Pani Magdalena Archutowska
Razvi Events – Pan Razvi Hussain
Prezes Bielańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych – Pani Bożena Żebrowska
Burmistrz Dzielnicy Ursynów – Pan Robert Kempa
Zbigniew Leszczyński – Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy
Prezes OSP Radość – Pan Janusz Borkowski
Wiceprezes OSP Radość – Pan Tomasz Borkowski
Małgorzata Zaława – Dąbrowska – Dyrektora SPZZLO Warszawa -Żoliborz
Aleksandra Fafius – Kwiaciarnia „Kwiaty w drodze”
Dyrektor MDK im. Marii Gwizdak – Pani Maria Pyszkiewicz


Już po raz dwudziesty pierwszy nasz wspaniały Bal otworzyła Prezes Fundacji Pani Joanna Fabisiak, która przywitała wszystkich uczestników, gości honorowych, sponsorów oraz partnerów.
Bal jak co roku otworzyli Polonezem Ogińskiego nasi znamienici goście, uczestnicy oraz wolontariusze.
Dalszą zabawę poprowadzili profesjonalni wodzireje z firmy Zawodowi Wodzireje + DJ’e.
W trakcie balu wystąpił dla nas „Razvi Events & Indopolish Friendship Association” w pokazie tańców w stylu Bollywood, dzięki nim uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z kulturą indyjską.
Jako nagrody uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów (Urząd Dzielnicy Bielany, MPWiK, Urząd m. st. Warszawy). Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pakiet – upominkowy ufundowany przez Firmę „Byś”.
Jak co roku dużą popularnością podczas Balu cieszył się: „Salon fryzur i wizażu”, gdzie uczestnicy mogli wystylizować fryzurę i makijaż adekwatny do tematyki Balu.

W tym roku po raz kolejny podczas trwania Balu uczestnicy mieli możliwość skorzystania z foto-budki, która pojawiła się dzięki Firmie Hipopotam foto-box, uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które pozostanie z nimi jako wspaniałe wspomnienie.

Już po raz trzeci swoje stoisko miała również Straż Miejska, która zaproponowała uczestnikom różne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w tym Koło Fortuny, za udział w konkursie uczestnicy Balu otrzymywali drobne upominki.
W tym roku po raz pierwszy gościliśmy ze swoim stoiskiem Ochotniczą Straż Pożarna z Radości, która zaprezentował tradycyjne mundury, pokaz pierwszej pomocy oraz sprzęt strażacki.

Nad uczestnikami Balu opiekę sprawował zespól medyczny, w którego skład wchodził lekarz i pielęgniarka dzięki uprzejmości Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa na Żoliborzu a także zespół MOTO-MEDIC SP. Z o. o. Motocyklowe Ratownictwo Medyczne Warszawa.

Zwieńczeniem wieczoru były przepiękne dwa torty, który przygotowała dla naszych podopiecznych i uczestników Piekarnia Lubaszka Sp. z o.o., a ufundowała Rada Izby Notariackiej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom dzięki, którym odbyło się to wspaniałe wydarzenie, uczestnicy będą mieli co wspominać a to wszystko dzięki Państwa okazanemu wsparciu.

Dziękujemy również za włożony wkład pracy i produkty które otrzymaliśmy od wolontariuszy i opiekunów „Klubów Ośmiu” z warszawskich szkół.

Do zobaczenia za rok.

Skip to content