Wspomóż nas 1,5% podatku – KRS: 0000081518

MOŻESZ SZYBKO PRZEKAZAĆ NAM 1,5% PODATKU ROZLICZAJĄC SIĘ ZA DARMO ONLINE POBIERZ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Zapraszamy do zapoznania się z informacją o naszej działalności – Fundacja w działaniu”   POBIERZ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Działania w 2023 roku

Pogotowie Naukowe Bezpłatnymi korepetycjami ze wszystkich przedmiotów, dla różnych poziomów nauczania, objęliśmy ok. 100 uczniów. Spotkania z nauczycielami odbywały się zarówno tradycyjnie, bezpośrednio, jak również online.

korepetycje

Wolontariusze „Klubów Ośmiu” – młodzieżowego wolontariatu, kilka tysięcy uczniów pomagało potrzebującym.

   

 

Pomocna Dłoń – młodzież warszawskich klubów opiekuje się 65 ubogimi rodzinami, dla  których przygotowuje, dwa razy do roku, duże, świąteczne paczki. Sami gromadzą produkty. W ciągu roku także wspierają te rodziny.

Inna działalność Klubów:

– 20 wolontariuszy działających przy Fundacji na terenie Warszawy włączyło się w akcję pomoc seniorom i osobom z niepełnosprawnością w trakcie pandemii, a także w akcję sprzątania opuszczonych grobów na Warszawskich Powązkach.

– Wolontariusze jednej z warszawskich szkół we współpracy z Teatrem Żydowskim nagrało przed świętami słuchowisko, które zostało rozesłane wraz z życzeniami do szpitali dziecięcych, domów pomocy społecznej, oraz hospicjów dziecięcych.

– Wolontariusze z Szyldaka oraz Wałbrzycha wykonali przed świętami kartki, przeznaczone dla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej.

Webinaria  – Pandemia mocno zaingerowała w organizację spotkań-warsztatów dla wolontariuszy. Już kolejny rok spotkania odbywają się w systemie online.  Wykaz webinaria

”width= ”width=

  Spotkania dla opiekunów wolontariatu – Fundacja przynajmniej dwa, trzy razy w roku organizuje spotkania dla opiekunów wolontariatu, omawiane na ich zagadnienia dotyczą pracy z młodzieżą, a także motywowania uczniów do pracy w wolontariacie. W 2022 r. odbyły się spotkania w dniach: 4-5 marca i  27-28 października.

”width= ”width=

Konferencja dla wolontariuszy i opiekunów w dniach 2 – 4 grudnia 2022 r. odbyła się w Białymstoku pod hasłem: „Wolontariat daje MOC”. W „szeregi” Ambasadorów Dobra została przyjęta Pani Wiesława Ćwiklińska. To trzeci Ambasador w Białymstoku po Antonim Ćwiklińskim i Annie Samborskiej.

”width= ”width=
”width= ”width=

Bal Integracyjny  – Już po raz 24 odbył się Integracyjny Bal Karnawałowy Fundacji „Świat na Tak” od hasłem „Karnawał w Rio”.  Tym razem bawiono się w Centrum Olimpijskim na Żoliborzu. Tradycyjnie był wodzirej, animatorka, konkursy z nagrodami dla uczestników i oczywiście wspaniały tort. Dzięki sponsorom i wolontariuszom było co jeść i pić!

”width= ”width=
”width= ”width=

Konkursy

Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” –  promujący pro społeczne postawy i zachowania młodzieży,  realizowany jest we współpracy z samorządami  w całej Polsce od 1993 r.  W 2022 r. odbyła się XXIX stołeczna edycja Konkursu i XXVIII ogólnopolska. Gala dla obu edycji odbyła się w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” w dniu 30 maja 2022 r.

”width= ”width=
”width= ”width=
”width= ”width=

Być Polakiem” – Konkurs wzmacniający poczucie tożsamości narodowej młodzieży polonijnej,  realizowany we współpracy z Radą Polonii Świata od  2010 r. W tych latach w konkursie uczestniczyło 7200 młodzieży z 45 krajów.

”width= ”width=

W ramach Konkursu, jest również moduł skierowany do nauczycieli.  Pięcioro z nich zostało nagrodzonych na gali w Zamku Królewskim. Całość gali uświetnił występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

”width= ”width=

W ramach Konkursu, dla laureatów i wyróżnionych, zorganizowano wycieczkę „Poznaję ojczyznę przodków – wycieczka po Polsce laureatów i wyróżnionych w XIII edycji Konkursu „Być Polakiem” sfinansowaną ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą – 2022.

”width= ”width=
Skip to content