Historia Fundacji

HISTORIA

Wszystko zaczęło się na warszawskim Żoliborzu z inicjatywy Joanny Fabisiak w 1993 roku. Na jesieni tego roku ruszyła pierwsza edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Ideową inspiracją Konkursu był znany western „Siedmiu Wspaniałych”, którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym meksykańskim miasteczku i zwyciężają. To proste przesłanie – wystarczy niewielu, by zmienić wiele – było pełne optymizmu i doskonale nawiązywało do założeń Konkursu. Młodzi wolontariusze chcieli zmieniać wiele dlatego podejmowali pracę w szkolnych „Klubach Ośmiu”. Wkrótce było nas tak dużo, że musieliśmy jakoś się zorganizować. Tak powstała w 1998 roku (4.12) Fundacja „Świat na Tak”.

We wrześniu 2001 roku Fundacja podpisała deklarację współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, w kwietniu 2004 roku Fundacja otrzymała status organizacji pożytku publicznego, a w listopadzie tego samego roku nagrodę Pro Publico Bono.

Zachęcamy do zapoznania się z wyjątkową kroniką XXX-lecia Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych, gdzie zawarliśmy również  podsumowanie 25-lecia Fundacji.

Deklaracja współpracy Fundacja Świat na tak

Kapituła konkursu na najlepsza inicjatywe-swiat-na-tak

Odznaczenie Rzecznika Praw Dziecka
Scanned Document

Skip to content