XX Bal Integracyjny – „W Krainie Lodu” – relacja

W dniu 3 lutego 2018 roku odbył się Jubileuszowy XX Integracyjny Bal Karnawałowy „W Krainie Lodu” dla osób  z niepełnosprawnościami i wolontariuszy Fundacji.

Celem balu, jak co roku było promowanie idei integracji dzieci i młodzieży, nauka budowania solidarności, ale przede wszystkim wspólna zabawa.

Każda osoba z niepełnosprawnością miała swojego stałego partnera do zabawy w osobie wolontariusza z naszej Fundacji. Podczas trwania Balu odbyły się liczne konkursy i zabawy, ale przede wszystkim tańce, które we wspaniały sposób integrują te dwa środowiska.

W tegorocznym Balu Integracyjnym uczestniczyło 220 osób niepełnosprawnych z terenu Warszawy i okolic. Uczestnikami Balu byli również wolontariusze (ok. 230 osób) warszawskich Klubów Ośmiu, opiekunowie „Klubów Ośmiu”, instruktorzy wolontariatu Fundacji „Świat na Tak”, współorganizatorzy, zaproszeni goście oraz  rodzice. W sumie na Balu bawiło się ok. 500 osób.

Honorowym patronatem Bal objęła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz, Pan Robert Kempa Burmistrz Dzielnicy Ursynów oraz Pan Zbigniew Leszczyński Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Zaproszenie do udziału w Balu przyjęli sponsorzy i przyjaciele:

 • Prezes Zarządu MPWiK – Pani Renata Tomusiak
 • Członek Zarządu MPWiK – Pani Beata Pacholec,
 • MPWiK – Pan Daniel Pieniek
 • Wiceburmistrz Dzielnicy Wola – Pan Marek Lipiński
 • Dyrektor Stołecznej Estrady – Pan Andrzej Matusiak,
 • Fundator Fundacji „Świat na Tak” – Pan Marek Machała
 • Przedstawiciel Rady Izby Notarialnej – Pani Magdalena Archutowska
 • Prezes Bielańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych – Pani Bożena Żebrowska
 • Burmistrz Dzielnicy Bielany – Pan Tomasz Mencina
 • Burmistrz Dzielnicy Ursynów – Pan Robert Kempa
 • Zbigniew Leszczyński – Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy
 • Janusz Chojecki – Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
 • Patrycja Runo – Zespół „Patrycja & Gipsy Stars” wraz z mężem Tomaszem Runo
 • Małgorzata Zaława – Dąbrowska – Dyrektora SPZZLO Warszawa -Żoliborz
 • Aleksandra Fafius – Kwiaciarnia „Kwiaty w drodze”

Już po raz dwudziesty nasz wspaniały Bal otworzyła Prezes Fundacji Pani Joanna Fabisiak, która  przywitała wszystkich uczestników, gości honorowych oraz sponsorów.

Bal otworzyli Polonezem Ogińskiego Artyści z  Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej następnie zapewnili piękną oprawę artystyczną: zaśpiewali pieśni ludowe oraz zatańczyli kilka przepięknych tańców ze swojego repertuaru.

Dalszą zabawę poprowadzili profesjonalni wodzireje z firmy Folwarski Event Group oraz Anna Marut wodzirejka roku 2017 z Agencji Artystycznej JEST ENERGIA.

W trakcie imprezy były liczne konkursy. Wystąpił także Patrycja Runo wraz z Zespołem „Patrycja  & Gipsy Stars” oraz Teatr Ruchu „Balonik” Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Jako nagrody uczestnicy otrzymali  upominki ufundowane przez sponsorów (Urząd Dzielnicy Bielany, MPWiK, Urząd m. st. Warszawy).  Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pakiet – upominek ufundowany przez sponsorów oraz słodycze zakupione w Firmie Hawo.

Jak co roku atrakcją Balu był: „Salon fryzur i wizażu”, gdzie uczestnicy mogli wystylizować fryzurę i makijaż adekwatny do tematyki Balu.

Przepiękną oprawę wizualną Balu w postaci balonów w zimowych kolorach zapewnił uczestnikom Sklep Animatora.pl

Ciekawą atrakcja dla naszych podopiecznych była również foto budka, która pojawiła się na Balu za sprawą Firmy Decora, dzięki której uczestnicy mogli zachować pamiątkowe zdjęcie z nowo poznanymi znajomymi.

Już po raz drugi swoje stoisko miała również Straż Miejska, która zaproponowała uczestnikom różne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w tym Koło Fortuny, za udział w konkursie dzieci otrzymywały drobne upominki.

Nad uczestnikami Balu opiekę sprawował zespól medyczny, w którego skład wchodził lekarz i pielęgniarka dzięki uprzejmości Samodzielnego Publicznego Zespołu  Zakładów Lecznictwa.

Zwieńczeniem wieczoru był przepiękny tort, który przygotowała dla naszych podopiecznych i uczestników Piekarnia Lubaszka Sp. z o.o., a ufundowała Rada Izby Notariackiej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom dzięki, którym odbyło się to wspaniałe wydarzenie, uczestnicy będą mieli co wspominać a to wszystko dzięki Państwa okazanemu wsparciu.

Dziękujemy również za włożony wkład pracy i produkty które otrzymaliśmy od wolontariuszy i opiekunów „Klubów Ośmiu” z warszawskich szkół.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Skip to content