Wspomóż nas 1% podatku

MOŻESZ SZYBKO PRZEKAZAĆ NAM SWÓJ 1% ROZLICZAJĄC SIĘ ZA DARMO ONLINE

Informacja o działalności „Fundacja w działaniu  POBIERZ

= = = = = =

Działania w 2021 roku

Pogotowie Naukowe – bezpłatnymi korepetycjami ze wszystkich przedmiotów, dla różnych poziomów nauczania objęliśmy 150 uczniów. Spotkania z nauczycielami odbywały się najpierw tradycyjnie, a potem online.

korepetycje

Wolontariusze „Klubów Ośmiu” – młodzieżowego wolontariatu, kilka tysięcy uczniów pomagało potrzebującym.

Pomocna Dłoń – młodzież warszawskich klubów opiekuje się 65 ubogimi rodzinami, dla  których przygotowuje, dwa razy do roku, duże, świąteczne paczki. Sami gromadzą produkty. W ciągu roku także wspierają te rodziny.

Inna działalność Klubów:

– 20 wolontariuszy działających przy Fundacji na terenie Warszawy włączyło się w akcję pomoc seniorom i osobom z niepełnosprawnością w trakcie pandemii, a także w akcję sprzątania opuszczonych grobów na Warszawskich Powązkach.

– Wolontariusze jednej z warszawskich szkół we współpracy z Teatrem Żydowskim nagrało przed świętami słuchowisko, które zostało rozesłane wraz z życzeniami do szpitali dziecięcych, domów pomocy społecznej, oraz hospicjów dziecięcych.

– Wolontariusze z Szyldaka oraz Wałbrzycha wykonali przed świętami kartki, przeznaczone dla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej.

Web -HELP – spotkania on – line, szkoleniowo – formacyjne, dwa razy
w miesiącu, dla wolontariuszy i opiekunów Klubów Ośmiu, organizowane od września, w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom izolacji wśród młodzieży. W spotkaniach średnio uczestniczy od 100 do 200 osób.  webinaria

Spotkania dla opiekunów wolontariatu – Fundacja przynajmniej dwa, trzy razy w roku organizuje spotkania dla opiekunów wolontariatu, omawiane na ich zagadnienia dotyczą pracy z młodzieżą, a także motywowania uczniów do pracy w wolontariacie.

Konferencja dla wolontariuszy i opiekunów w dniach 3-4.12.2021 r. odbyła się konferencja dla opiekunów i wolontariuszy „Realna przemoc w fikcyjnym świecie Internetu”, w tym roku nie mogliśmy zaprosić zbyt wielu wolontariuszy, ale mimo to było naprawdę wspaniale. Dzięki wspaniałym zajęciom przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA i NASK opiekunowie oraz wolontariusze mieli możliwość w ciekawy sposób zapoznać się z zgrożeniami jakie niesie za sobą korzystanie z Internetu, a także ze sposobami na to jak się przed nimi bronić.

Bal Integracyjny  – Już po raz 23 odbył się Integracyjny Bal Karnawałowy Fundacji „Świat na Tak” nie był to taki zwyczajny bal. Ze względu na pandemię odbył się on w wersji on-line.  Nie zabrakło jednak żadnej z atrakcji, która towarzyszy balowi na żywo. Był Wodzirej, Animatorka, konkursy dla uczestników, a nawet tort dla każdego z uczestników.

Warszawski Bal dla Wolontariuszy

 W dniu 16.10.2021 r. odbył się pierwszy bal dla naszych wspaniałych wolontariuszy. Został zorganizowany w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom izolacji wśród młodzieży, a także dał możliwość integracji młodzieży z różnych szkół.  W balu uczestniczyło 15 szkół i blisko 65 wolontariuszy oraz opiekunowie.

Konkursy – mimo wielu trudności i konieczności zmiany terminów zorganizowaliśmy Gale:

Ośmiu Wspaniałych” – konkurs promujący pro społeczne postawy i zachowania młodzieży,  realizowany we współpracy z samorządem  w całej Polsce od 1993 r. Uczestniczyły tysiące młodzieży.

 „Być Polakiem” – konkurs wzmacniający poczucie tożsamości narodowej młodzieży polonijnej,  realizowany we współpracy z Radą Polonii Świata od  2010 r. W tych latach w konkursie uczestniczyło 7200 młodzieży z 36 krajów.