Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odeszła od nas wieloletnia Opiekunka wolontariatu w Wałbrzychu – Iwona Rychlik.
Wspaniała Kobieta, Wolontariuszka, Działaczka, Ambasadorka Dobra Fundacji „Świat na Tak” (2007).
Kiedy odchodzą TAKIE OSOBY brakuje słów na opisanie ich zasług, a przede wszystkim cech, które sprawiały że była lubiana, doceniana, zaangażowana, skuteczna w działaniu. Była nauczycielką i wychowawczynią. To dzięki Niej wolontariat wkroczył na salony wałbrzyskich szkół. To pierwsze miasto, które dzięki Jej staraniom miało Kluby Ośmiu nie tylko we wszystkich szkołach, ale nawet w przedszkolach! Czas choroby pokazał jak bardzo brakuje Jej charyzmy w spinaniu młodzieżowego wolontariatu w Wałbrzychu. Nie ma ludzi nie zastąpionych, ale pustka po nich nie jest łatwa do zapełnienia…

Niech osobiste wspomnienie Córki, Hanny Rychlik z profilu FB dopełni naszą refleksję:
„Wspaniała Mama, Córka, Nauczycielka, Wizjonerka, Działaczka, Wolontariuszka, Kobieta z klasą, Cudowny Człowiek…
Była, jest i będzie dla nas ogromną inspiracją, wsparciem i drogowskazem. Każdy kto miał możliwość poznać Mamuśkę wie jaka osobowość w niej drzemała. Mądrość, wrażliwość, celna riposta i specyficzne poczucie humoru nierzadko ubrane w zestaw szpileczek! Osiągała sukces za sukcesem dzięki swojej determinacji i wierze w to co robi na rzecz innych.
Zmieniała Świat na TAK! Zauważała człowieka i umiała go wysłuchać. Wolontariat był częścią jej życia podobnie jak i edukacja, w którą włożyła całe swoje serce. Kochała pracować z młodzieżą i pomagać szczególnie tej, której nikt nie umiał wysłuchać.
Dziękujemy Mamuśka, że z nami byłaś i wniosłaś tak wiele dobrego w nasze życie
Dziękujemy Wszystkim Osobom obecnym w życiu Mamy, a w szczególności w ostatnich latach, gdy tego ona najbardziej potrzebowała. Za każdy gest, słowo, uśmiech i poświęcony czas Wiele to dla niej znaczyło, nadawało sens życiu…kochała przebywać z ludźmi.
Mama miała ambitne cele, zawsze wybiegała do przodu, miała swój plan, swoją wizję. Jak wiecie nie warto było jej się przeciwstawiać I tym razem również tak jest. Mama ma prośbę do tych osób, które będą chciały uczestniczyć w ostatnim spotkaniu z nią i chciałyby obdarować ją kwiatami – choć bardzo je uwielbiała, to zamiast nich prosi o przekazanie drobnego datku na rzecz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu (kochała zwierzęta), który będzie można wrzucić podczas pogrzebu do specjalnie przygotowanych puszek.
Potraktujmy ten czas nie jako pożegnanie, ale jako spotkanie wdzięczności, docenienie wspólnych wspomnień – że mogliśmy być częścią historii tak wspaniałej i wyjątkowej osoby jaką była Mamuśka, Iwona, Iwonka, Iwonia „

Iwonko, jesteśmy wdzięczni za wspólne działania na rzecz promocji dobra w życiu, na zawsze pozostaniesz w naszej życzliwej pamięci.

Rodzinie oraz Bliskim wyrazy najgłębszego współczucia składają
Prezes Fundacji „Świat na Tak” Joanna Fabisiak
wraz z pracownikami i wolontariuszami.

Skip to content