Wyniki konkursu Być Polakiem 2016

Werdykt Jury VII edycji Konkursu „Być Polakiem”

Jury w podanym poniżej składzie zapoznało się wcześniej z nadesłanymi pracami w liczbie 627. Podczas obrad w dniach 8 – 10 kwietnia 2016 r. dokonano wyboru Laureatów i prac wyróżnionych, zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie Konkursu.

 

GRUPA I (6 – 9 lat) : prace plastyczne : „Urodziny Polski”

Jury w składzie:

Krystyna Bachanek

Hanna Pstrągowska – Dubiel

Andrzej Renes

Urszula Śmigielska

Wanda Vujisić

 

nagrodziło prace :

Górecki Martha – Austria

Rajewska Stefania – Kanada

Drop Szymon – Wlk. Brytania

Wierzbowska Oliwia – Austria

Urbanowicz Olga – Czarnogóra

Sikorska Julia – USA

Luferenko Polina – Rosja

Granese David – Wlk. Brytania

Ucinek Zofia – USA

Brzezińska Kinga – Niemcy

Jarocińska Anna – Niemcy

 

oraz przyznało wyróżnienia :

O'Connor Olivia – Irlandia

Wącirz Maja – włochy

Gaczoł Hubert – Austria

Tarkowska Julia – USA

Bealik Dymitry – Kazachstan

Vella Elena – Włochy

Ryczko Krystian – USA

Ruszkowska Amelia – Norwegia

Chmenia Olivia – Austria

Duryńska Julia – USA

Grazda Wiktoria – USA

Sobczuk Jan – Szwajcaria

Vujisić Anja – Czarnogóra

Głowacki Sebastian – Kanada

Harbison Madeleine – Kanada

Radwański Franciszek – Wlk. Brytania

Kowalik Julia – Niemcy

Punturiero Emilia – Kanada

Ilina Elizawieta – Rosja

Gahbiche Ryan – Tunezja

Komorek Gabriela – USA

Kisiel Oliwia – Niemcy

Wilk Kamil – Grecja

Szczesna Julja – Niemcy

Wajda Natalia – Austria

Teofil Jakub – Czechy

Spiżarny Dawide – Irlandia

Payment Aleksandra – Kanada

Stawczyk Antoni – Niemcy

Korabiowska Laura – Austria

Wiśniewski Szymon – USA

Świętek Tomasz – Niemcy

Kirkicka Zuzanna – USA

Pieczara Nicholas – Kanada

Leung Gabriela – USA

Badalacchi Dawide – Włochy

Droźniak Micholas – USA

Wwedeńska Oleksandra – Ukraina

Wiśniewski Szymon – USA

Boryszewska Malwina – Wlk. Brytania

Gruszeckij Maksim – Rosja

Waljakka Kiril – Rosja

Brysz Karolina – Ukraina

Szymański Piotr – Grecja

Chudy Barbara – Grecja

Kolmaga Józef – USA

Gahbiche Maya – Tunezja

Sofronis Christos – USA

Cichoń Adam – USA

Czekaj Adrian – USA

Danilo Nicole – USA

Kowalski Izabella – USA

Kowalski Robert – USA

Kujawski Mary – USA

Kwaśny Zuzanna – USA

Lopiccollo Nicole – USA

Norwood Alexandra – USA

Skrzypoń Nicole – USA

Szydło Dominik – USA

Tokarczyk Nicole – USA

Zakreta Victoria – USA

Stypka Anna – Austria

Winiarski Patryk -

Wróbel Melissa - Niemcy

Duryńska Julia – USA

Grazda Wiktoria – USA

------------------------------------------------------------------------------------------

GRUPA II (10 – 13 lat) : prace literackie : „1050 lat dziejów Polski.

                                          Własna baśń, bajka, legenda”

Jury w składzie:       

Danuta Bronchard (opinie przekazano korespondencyjnie)

Marzanna Geisler

Jerzy Kowalewski

Kamil Jonczyński

Beata Mondovics (opinie przekazano korespondencyjnie)

Dominika Pacut

Aleksandra Podhorodecka

 

wybrało LAUREATÓW Konkursu w Grupie II :

 Paweł Pater – Kanada

Filip Kaczmarczyk – USA

Aleksander Jopek – USA

Karolina Napieracz – Szwecja

Daniel Raharinaivo – Austria

Jacob Rumiński – Kanada

David Makarczyk – Kanada

Amir Hajlaoui – Tunezja

Maja Głowacka – Austria

Patrycja Grazda – USA

Aleksandra Skok – Grecja

Jakub Klepacz – Austria

Emilia Kochman – Belgia

Stanisław Krysiński – Czechy

Mila Roiron – Szwajcaria

 

oraz WYRÓŻNIŁO prace następujących osób :

 Natalia Filipowicz – Chiny

Klaudia Gomółka – Austria

Maksymilian Paciorek – Kanada

Laura Staszkiewicz – Austria

Marta Suchecka – Luksemburg

Emilia Kupczak – Norwegia

Aleksandra Otto – Belgia

Katarzyna Dzikońska – Grecja

Maja Fati – Norwegia

Skander Haddad – Tunezja

Sabrina Haddad – Tunezja

Paweł Łukaszewski – Niemcy

Remigiusz Osiński – Niemcy

Oliwia Mądry – Anglia

Zuzanna Kotwicka – Luksemburg

Maja Kwaśny – Luksemburg

Klaudia Kozik – Austria

------------------------------------------------------------------------------------------

GRUPA III (14 – 16 lat) : prace literackie : Chrzest Polski

                                        w zapiskach kronikarzy – jesteś kronikarzem,

                                        który podróżuje w czasie”.

 

Jury w składzie:                

Magdalena Bogusławska

Ewa Koch

Maria Przybyła – Daczewska

Elena Rogaczykowa

Tuliola Tybulewicz

 

wybrało LAUREATÓW Konkursu w Grupie III :

 Natalia Cyrynowska – USA

Juliya Kreta – Ukraina

Martyna Petrykowska – Bułgaria

Natalia Kołodziejczyk – Austria

Weronika Sikorski – Kanada

Nicole Kazanecka – USA

 

oraz WYRÓŻNIŁO prace następujących osób :

David Buczko – Grecja

Chiara Martiniello – USA

Patrycja Karpiak – Francja

Elżbieta Zembycka – Ukraina

Linda Novika – Łotwa

Kamil Polakowski – Austria

Wiktoria Urban – Grecja

Natalia Urbanowicz – Litwa

Wiktoria Karpowicz – USA

Sebastian Libuda – USA

Julita Wiechowski – USA

Anna Poślednik – USA

------------------------------------------------------------------------------------------

 

GRUPA IV (17 – 22 lata) : prace literackie : „Chrześcijaństwo…

                                             Europa… Polska…”

 Jury w składzie:  

Hanna Kaczmarczyk

Jagoda Kaczorowska

Halina Koblenzer

Bożena Laskiewicz

Helena Miziniak (opinie przekazano korespondencyjnie)

Jolanta Tatara (opinie przekazano korespondencyjnie)

Urszula Wanecka

 

wybrało LAUREATÓW Konkursu w Grupie IV :

Joanna Pater – Kanada

oraz WYRÓŻNIŁO prace następujących osób :

Marianna Kałaczyńska – Kanada

Juliana Żukowa – Ukraina

--------------------------------------------------------------------------------------

Grupa V (10 – 22 lata) : prace multimedialne : „Polska, Ojczyzna  moja”

 

Jury w składzie:

Ks.Bogusław Jankowski

Agata Lewandowski,

Danuta Stryjak

Roman Śmigielski.

wybrało LAUREATÓW Konkursu w Grupie V :

 

Jasmina i Angelina Argirova – Bułgaria

Maja Ciesielska, Magdalena Przybysz, Sibel Meyer, Gloria Śledź – Niemcy

Sara i Nadia Ghodhbani – Tunezja

Misha Gliwny – Kanada

 

oraz WYRÓŻNIŁO prace następujących osób :

 Władysława Bocian – Ukraina

Klaudia Budryl – Austria

Sandra Czapska – Włochy

Cezary Czubała – Wielka Brytania

Tymoteusz Dobras – Grecja

Tommaso Ferrarilli – Włochy

Jana Godlewska – USA

Valeriia Tyczyna – USA

Karolina Guzy – Włochy

Oksana Hordijczuk – Ukraina

Marcin Łaś – Austria

Anastasia Lukianenko – Ukraina

Maksym Malczewski – Ukraina

Julia Marut – USA

Julia Miazga – Kanada

Julia Stenka – Belgia

Edward Święcicki – Kazachstan

Daniel Wangełow – Bułgaria,

Marta Wójciuk – Austria

Jakub Zakrzewski – Grecja

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE PREZESA FUNDACJI "ŚWIAT NA TAK" :

1. Karina Kulczyńska - Wielka Brytania

2. Wojciech Wróbel - Niemcy

PRZEWODNICZĄCY JURY : Roman Śmigielski

 KOORDYNATOR KONKURSU : Marek Machała

Aktualności