Dzień na Tak – Posprzątajmy Park Młociński

21 marca 2023, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, tradycyjnie od wielu lat, dla ścisłości od 2005 r., świętujemy jako Dzień na Tak. Po długiej zimie wyczekujemy słonecznych i ciepłych dni. Proponujemy Akcję: Posprzątajmy Park Młociński.

Zapraszamy więc do aktywnego spędzenia tego dnia na świeżym powietrzu. Zadbamy o przyrodę i o własne zdrowie. Sprzątanie zakończymy ogniskiem z kiełbaskami.

Zapraszamy 21 marca o godz. 11:00 do Parku Młocińskiego. Spotykamy się przy głównym palenisku.  Link do miejsca    Do Parku można dojechać autobusami 150, 750, 850 i wysiąść na przystanku Dzierżoniowska 02. Idąc ulicą Papirusów ok. 550 metrów dochodzi się do Parku Młocińskiego. 10 metrów od paleniska jest możliwość zaparkowania legalnie samochodu.
Wyposażeni w worki na śmieci, przygotowane przez Lasy Miejskie w Warszawie, w rękawice z Fundacji, wyruszymy na godzinny spacer połączony z porządkowaniem lasu. Po dobrze wykonanej pracy spotkamy się na pieczenie kiełbasek przy ognisku na polanie rekreacyjnej.
Prosimy wolontariuszy o:
1. strój adekwatny do pogody i wykonywanej pracy (sprzątanie lasu);
2. jeśli rodzice wyrażą zgodę, prosimy o zabranie scyzoryka/noża, aby naostrzyć patyk na kiełbaskę;
3. zabranie herbaty w termosie.
My ze swojej strony przygotujemy ognisko, kiełbaski do pieczenia, chleb, keczup, musztardę, wodę do picia oraz atrakcje i niespodzianki..
Planujemy zakończenie spotkania ok 13:30 – 14:00.

Prosimy szkoły współpracujące z Fundacją o zgłoszenia do 16 marca z podaniem liczby potencjalnych uczestników (wolontariusze + opiekunowie).

”width=

Regulamin imprezy
Dzień na TAK – posprzątajmy Park Młociński

Cel imprezy: Impreza ma na celu sprzątanie lasu na terenie Parku Młociny oraz propagowanie idei ochrony środowiska naturalnego.

  1. Termin i miejsce: Impreza odbędzie się w dniu 21 marca w godzinach: 11:00 – 14:00 na terenie Parku Młociny w Warszawie.
  2. Organizatorzy: Impreza jest organizowana przez Fundację „Świat na Tak” oraz przy wsparciu Lasów Miejskich Warszawa.
  3. Uczestnictwo: Udział w imprezie jest dobrowolny i bezpłatny.
  4. Sprzątanie lasu: Uczestnicy będą wyposażeni przez Fundację w rękawice i worki na śmieci. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas sprzątania lasu oraz segregowania zebranych odpadów zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez organizatorów.
  5. Ognisko: Po zakończeniu sprzątania lasu przewidziane jest ognisko integracyjne. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z ogniska oraz utrzymywania czystości na terenie ogniska.
  6. Zdrowie i bezpieczeństwo: Organizatorzy imprezy nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, które uczestnicy mogą ponieść podczas imprezy. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, takich jak: zachowanie ostrożności podczas sprzątania lasu, utrzymywanie czystości na terenie parku oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z ogniska. Opiekunowie klubów ponoszą pełną odpowiedzialność za swoich podopiecznych – wolontariuszy w trakcie trwania imprezy.
  7. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych: Każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu organizacji imprezy oraz przesyłania informacji o kolejnych wydarzeniach organizowanych przez organizatorów. Jednocześnie wyraża zgodę na rejestrowanie i utrwalanie jego wizerunku podczas uczestnictwa w imprezie.
  8. Postanowienia końcowe: Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu oraz odwołania imprezy w każdym czasie. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu imprezy oraz poleceń organizatorów.

Warszawa 10 marca 2023 roku, Fundacja „Świat na Tak”

Skip to content