WEBINARIA

WEBINARIA 

27.02.2023 – „Nowa droga wyjścia z chaosu – początki polskiego hip-hopu.” Gościem był dr Piotr Kajak, Wicedyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, kulturoznawca, glottodydaktyk, prywatnie – fan polskiego hip-hopu.

11.01.2023 – „Fake Newsy”. Gościem specjalnym była Pani Agnieszka Kopacz-Domańska, dziennikarka i prezenterka wp.pl. Rozmowa dotyczyła  pracy w mediach, m.in.: jak podchodzić do informacji na TikToku i Instagramie? jak weryfikować źródła w Internecie?

15.12.2022 – „ZERO WASTE ekologiczne święta„. Gościem specjalnym była Pani Katarzyna Wolszczak, prowadząca Akademię ZERO WEST. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztaty i szkolenia. 

14.11.2022 – „Jak zachować się w sytuacjach krytycznych„. Gość specjalny: Maciej Ignatowicz, ratownik GOPR.

16.03.2022 – „Edukacja nieformalna i kompetencje przyszłości jako droga rozwoju osobistego”  W spotkaniu wziął udział: Michał Kowalczyk z Organizacji YoWo Poland, który mówił na temat: Edukacji nieformalnej i poza formalnej dla młodzieży, czyli jak zadbać o swój rozwój? Programie Erasmus+ nie tylko dla studentów. Wolontariacie poza granicami kraju. Projekt Fidea zaprezentowali Zofia i Kacper:  W prezentacji opowiedzieli: Jak uczyć kompetencji przyszłości i czy w ogóle warto? Kompetencje przyszłości – czym są i jakie jest ich znaczenie? Przedstawienie metod, ćwiczeń i technik, które umożliwiają świadome rozwijanie kompetencji przyszłości u uczniów podczas realizacji podstawy programowej. Prezentacja1   Prezentacja2

24.01.2022 – „O sporcie, motywacji i rywalizacji”; gośćmi byli: Pan Tomasz Majewski, lekkoatleta, dwukrotny mistrz olimpijski, mistrz Europy i wicemistrz świata w pchnięciu kulą; Pan Dominik Wietrak, Prezes Polskiego Związku Rugby na Wózkach, zawodnik drużyny rugby Four Kings; Pan Mateusz Wietrak, wieloletni wolontariusz, także sportowy.

20.12.2021 – „Rodzinne pomysły na Wigilię”; gośćmi byli: Pan mec. Waldemar Gujski oraz Pan Aleksy Kielak – wolontariusz zaprzyjaźniony z Fundacją „Świat na Tak”.

9.11.2021 – „Ekologia na co dzień i od święta”; gościem była Pani Grażyna Hodun z Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej oraz Pan Krzysztof Kowalczyk, Hm. Canis HR, Drużynowy 73 Drużyny Harcerskiej OSTOJA; założyciel Harcerskiego Ruchu Ochrony Środowiska.

20.10.2021 – „Kocham, lubię, szanuję osoby starsze”; gośćmi byli Pan Maciej Rayzacher – aktor oraz Pani Urszula Mroczek, opiekunka Klubu Ośmiu w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 189 im. Józefa Piłsudskiego w Rembertowie.   Relacja 1   Relacja 2

7.10.2021 – „Wojna, czy jest tylko tam?”; gościem była Pani Anna Wojtacha korespondentka wojenna. Pani Anna opowiedziała o pracy dziennikarskiej w realiach wojennych, o życiu codziennym ludzi w krajach, których toczy się wojna oraz o jakie zmiany powoduje ona w ludziach. https://youtu.be/c2nl5-O5_z8  W drugiej części Pani Zofia Cnotek-Guzek – opiekun „Klubu Ośmiu” w Szkole Podstawowej nr 369 Im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego poruszyła temat konfliktów i tego jak można pomagać innym, którzy mają problem z ich rozwiązaniem.

27.04.2021 – „Podnoszenie poprzeczki jako kształtowanie osobowości”; gośćmi spotkania byli laureaci Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”: Pan Paweł Patoka, Pan Jakub Konieczny i Pani Katarzyna Jaroszewska oraz Pan Piotr Brud – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

26.03.2021 – „Kultura popularna, jak ją oswoić?”; Konferencja dla opiekunów i wolontariuszy. Prowadzący: prof. dr hab. Mirosław Pęczak, ks. Michał Gutkowski, ks. Bogusław Jankowski, Pan Michał Grudziński, Pan Artur Szczęsny.

23.02.2021 – „Siła pomocy, pomagając innym pomagasz sobie”; gościem był Krzysztof Świątek, opiekun Klubu Ośmiu w szkołach: Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie.

19.02.2021 – „Problemy w relacjach dorośli-młodzież i jak sobie z nimi radzić” – webinar dla opiekunów Klubów; gościem była dr Agnieszka Kozak: psycholog, terapeutka, coach, nauczyciel akademicki, trenerka biznesu. Adiunkt w Instytucie Psychologii KUL.

27.01.2021 – „Rola opiekuna w kształtowaniu świata wartości wolontariusza”; webinar dla opiekunów Klubów; gościem był dr hab. Wojciech Starzyński Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”.

26.01.2021 – „Nasz mózg jest kłamczuchem, czyli o 7 nawykach optymalnego życia”; gościem była Pani Agata Koczowska, psycholog oraz autorka części scenariuszy animacji na kanale Przeciętny człowiek – opowiadamy o nawykach.

Skip to content