XXIV Integracyjny Bal Karnawałowy „Karnawał w Rio”

XXIV Integracyjny Bal Karnawałowy „Karnawał w Rio”

W dniu 26 lutego 2022 roku w godzinach 14.00 – 18.00 w Centrum Olimpijskim przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie odbył się XXIV Integracyjny Bal Karnawałowy pod hasłem „Karnawał w Rio” dla osób z niepełnosprawnością, oraz pracujących przy jego organizacji wolontariuszy Fundacji „Świat na Tak” „Klubów Ośmiu” Młodzieżowego Wolontariatu.

Celem balu, jak co roku było promowanie idei integracji osób z niepełnosprawnością
i wolontariuszy, nauka budowania solidarności, ale przede wszystkim wspólna zabawa.

Bal honorowym patronatem objął Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Pan Zbigniew Leszczyński Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

W tegorocznym Balu Integracyjnym uczestniczyło 110 osób z niepełnosprawnością z terenu Warszawy i okolic. Opiekunami osób z niepełnosprawnością podczas Balu byli nas wolontariusze (ok. 110 osób) z „Klubów Ośmiu” Młodzieżowego Wolontariatu, opiekunowie „Klubów Ośmiu”, współorganizatorzy, zaproszeni goście oraz rodzice. W sumie na Balu bawiło się ponad 250 osób.

Podczas trwania Balu odbyły się liczne konkursy, zabawy, nauka choreografii  tanecznych, ale przede wszystkim wspólne tańce, które jak co roku przyczyniły się do integracji środowiska osób niepełnosprawnych i wolontariuszy.

Jak co roku wydarzenie otworzyli Polonezem Ogińskiego nasi znamienici goście, uczestnicy oraz wolontariusze. Dalszą zabawę poprowadzili profesjonalni wodzireje z firmy Zawodowi Wodzireje + DJ’e oraz Animatorka z Firmy Bajolandia Animacje dla Dzieci.

W trakcie balu wystąpiła dla nas Młodzieżowa Grupa Musicalowa Karman działająca na Okęckiej Sali Widowiskowej filii Domu Kultury ” Włochy” oraz Adrian Pruski – wyjątkowy iluzjonista, półfinalista Mam Talent z pokazem magii i iluzji.

Jako nagrody uczestnicy otrzymali  upominki ufundowane przez sponsorów MPWiK, Firmę „Byś” i Firmę BizeA.  Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pakiet upominkowy przekazany przez Firmę Byś oraz Haribo.

O smaczne posiłki dla naszych uczestników zadbała Restauracja Moonsfera, Firma Pan Pierożek, Piekarnia Putka, Firma Ewa-Bis oraz Firma Grycan.

Jak co roku dużą popularnością podczas Balu cieszył się: „Salon fryzur i wizażu”, gdzie uczestnicy mogli wystylizować fryzurę i makijaż adekwatny do tematyki Balu.

Już po raz kolejny swoje stoisko miała Straż Miejska, która zaproponowała uczestnikom różne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w tym Koło Fortuny, za udział w konkursie uczestnicy Balu otrzymywali  drobne upominki.

Nad uczestnikami Balu opiekę sprawował zespól medyczny, w którego skład wchodził lekarz i pielęgniarka dzięki uprzejmości Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa na Żoliborzu.

Zwieńczeniem wieczoru były przepiękny tort, który przygotowała dla naszych podopiecznych i uczestników Cukiernia 883103103 TRI FOOD SP. Z O. O.

Skip to content