Wyniki konkursu Być Polakiem 2019

 Jury  konkursu „Być Polakiem” pragnie poinformować, że w X Jubile - uszowej edycji Konkursu wpłynęło 1050 prac z 35 krajów świata.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie, bo to dowodzi, że Polska jest dla Was bliska i kochana. Słowa serdecznego uznania kierujemy do Laureatów i osób wyróżnionych w tej edycji, a jest ich 131. Wasze prace uznaliśmy za szczególnie dojrzałe w treści i formie. Gratulujemy!

Jak wcześniej zapowiadaliśmy nagrodę specjalną postanowiliśmy przyznaliśmy również autorowi, którego praca została zarejestrowana jako pięciotysięczna w rejestrze wszystkich prac dziesięciu edycji. Autorką szczęśliwej pracy jest Sandra Jahns z Irlandii. Sandra ma siedem lat, przygotowała więc pracę plastyczną. Rysunek przedstawia mapę Polski, trzymaną w dwóch dłoniach. Nasze, jurorów skojarzenia gdy patrzyliśmy na obrazek były zbieżne. Te dwie dłonie symbolizują  Polaków mieszkających w Ojczyźnie oraz Polaków żyjących poza granicami, zgodnie troszczących się o Polskę. To piękny symbol.

Wszyscy jesteście zwycięzcami i wszystkich zapraszamy do Polski, bo „Piękna nasza Polska cała”.

Facebook Pagelike Widget
Skip to content