Wyniki konkursu Być Polakiem 2017

Drodzy Uczestnicy VIII edycji konkursu „Być Polakiem”, Rodzice i Nauczyciele.

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w VIII edycji Konkursu.

Wpłynęło 1120 prac, wszystkie były wartościowe i bardzo ciekawe. Gratulujemy autorom prac nagrodzonych i wyróżnionych. Uczestnikom Konkursu przekazujemy serdeczne pozdrowienia i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, poświęconej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za pomoc uczniom w przygotowaniu prac.

 

Joanna Fabisiak

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY VIII EDYCJI KONKURSU „BYĆ POLAKIEM”

Warszawa, 31 marca – 02 kwietnia 2017 r.

 

W dniach 31.03. - 02.04.2017 r. obradowało Jury VIII edycji konkursu „Być Polakiem”

i wyłoniło Laureatów oraz wyróżniło prace konkursowe.

 

GRUPA I : „POLSKA LEGENDA” - PRACE PLASTYCZNE – 815 PRAC

JURY W SKŁADZIE:

--- Hanna Pstrągowska – Dubiel (Polska) – Przewodnicząca

--- Krystyna Bachanek (Polska)

--- Zbigniew Dubiel (Polska)

--- Jerzy Kowalewski (Ukraina)

--- Urszula Śmigielska (Dania)

--- Urszula Wanecka (Niemcy)

--- Wanda Vujisić (Czarnogóra)

 

PRZYZNAŁO WYRÓŻNIENIA I STOPNIA:

--- Greta Rigon (Włochy)

--- Veronica Matias (USA)

--- Aleksandra Wwedeńska (Ukraina)

--- Amelia Ciszewska (Niemcy)

--- Lucia Rencko (?)

--- Beata Samek (Wielka Brytania)

--- Amelia Żarkowska (Francja)

--- Adam Herbits (Belgia)

--- Tina Kozusznik (Czechy)

--- Marek Makohin (Ukraina)

--- Dawid Wilczek (Irlandia)

--- Michał Rudnicki (Belgia)

--- Jakub Przywara (Belgia)

--- Jaxon Vincent Kowalew, Miles Vincent Kowalew (Nowa Zelandia)

--- Karolina Rajzer (Kazachstan)

 

WYRÓŻNIENIA II STOPNIA:

--- Tobiasz Fornal (Wielka Brytania)

--- Andrzej Kramarewski (UA)

--- Damian Jarosz (Belgia)

--- Jakub Derylak (Wielka Brytania)

--- Julia Skowron (Niemcy)

--- Nicholas Drożniak (USA)

--- Emily Piekut (USA)

--- Filip Sajdyk (Irlandia)

--- Wiktoria Ilukowicz (Litwa)

--- Damian Serafin (Belgia)

--- Gabriela Guillaume (Francja)

--- Anna Pjanych (Białoruś)

--- Julia Wenidel (Niemcy)

--- Ryan Jabłoński (USA)

--- Jakub Syrek (USA)

--- Victoria Kotarski (USA)

--- Natalia Diużkowa (Ukraina)

--- Kacper Sowa (Irlandia)

--- Anna Kalinowski (USA)

--- Dawid Pietuszewski (USA)

--- Kaja Szpanelewska (USA)

--- Natasza Pawłowska (Irlandia)

--- Ibrahim El Hamdaou (Belgia)

--- Alicja Włosok (Czechy)

--- Helena Babiszkiewicz (USA)

--- Kalina Boryszewska (Wielka Brytania)

--- Weronika Wyczawski (USA)

--- Maya Rzędzian (USA)

--- Filip Wyziński (Austria)

--- Zuzanna Hanaszkiewicz (Wielka Brytania)

--- Giulia Saracino (Włochy)

--- Wiktoria Prończuk (Belgia)

--- Urszula Andrzejczyk (Belgia)

--- Victor Manalac Kowaliński (USA)

--- Nathalie Pochyrowski (Francja)

--- Wiktor Pieczyński (Wielka Brytania)

--- Aleksandra Olejniczak (Belgia)

--- Laura Łatocka (Austria)

--- Nikoletta Blicharz (Austria)

--- Maja Szczotek (Wielka Brytania)

--- Aleksandra Payment (Kanada)

--- Zofia Grasza (Irlandia)

--- Zofia Wandzel (Irlandia)

---Małgorzata Kiełkiewicz (Irlandia)

--- Magdalena Kuczyńska (Hiszpania)

--- Klaudia Gaczyńska (Niemcy)

--- Wiktoria Truchanowicz (?)

 

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE:

--- Klasa III z SPK w Remseck. Praca zbiorowa wykonana pod kierunkiem pani Małgorzaty

Lenobel, pedagoga SPK

 

GRUPA II : „WAŻNE, CIEKAWE ZDARZENIA, PRZYGODY, HISTORIE Z ŻYCIA

                     MOJEJ RODZINY NA EMIGRACJI” - PRACE LITERACKIE – 165 PRAC

 

JURY W SKŁADZIE:

--- Aleksandra Podhorodecka (Wielka Brytania) – Przewodnicząca

--- Kamil Jonczyński (Szwecja)

--- Piotr Ładomirski (Belgia)

 

WYŁONIŁO LAUREATÓW:

--- Alex Borto (USA)

--- Skander Haddad (Tunezja)

--- Anastasiya Karpovich (Niemcy)

--- Olaf Bednarz (Wielka Brytania)

--- Aleksandra Dubowik (Ukraina)

--- Kamila Kowalska (Belgia)

--- Kacper Kryczka (Belgia)

--- Sonia Makal (USA)

--- Mariko Ostoja – Ostaszewska (Belgia)

--- Kacper Piechowski (Belgia)

--- Wiktoria Ryczko (USA)

--- Oliwia Sobczak (Szwecja)

--- Sofia Wasilewski (USA)

--- Gabriel Starzec (USA)

--- Melissa Wróbel (Niemcy)

--- Sara Żarkowska (Francja)

 

PRZYZNAŁO WYRÓŻNIENIA:

--- Emilia Dziedzic (Wielka Brytania)

--- Jeremi Dziedzic (USA)

--- Sabrina Haddad (Tunezja)

--- Kajetan Kędzierski (Belgia)

--- Wiktor Konewka (Niemcy)

--- Nela Naumczyk (USA)

--- Natalia Olędzka (Belgia)

--- Charles Puczyniec (Wielka Brytania)

--- Matteo Resciniti (Włochy)

--- Elena Schretter (Austria)

--- Zuzanna Sobczak (Niemcy)

--- Laura Staszkiewicz (Austria)

--- Anna Strzylak (Austria)

--- Anna Stypka (Austria)

--- Natalia Wojnar (USA)

--- Julia Wyszyńska (Belgia)

--- Wiktoria Zapora (Niemcy)

 

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

--- Stanisław Krysiński (Czechy). Ze względu na §8 Regulaminu Konkursu praca nie mogła

zostać nagrodzona mimo dużych walorów literackich, a Stasio Krysiński Laureatem.

 

GRUPA III : „BUDUJEMY MUZEUM POLSKIE W KRAJU TWOJEGO  ZAMIESZKANIA.
JESTEŚ KUSTOSZEM JEDNEJ Z SAL. 
JAK JĄ URZĄDZISZ, WYPOSAŻYSZ ?

PRACE LITERACKIE ” –  72 PRACE  

 

JURY W SKŁADZIE:

 --- Stanisław Chylewski (Kanada) - Przewodniczący

--- Jagoda Kaczorowska (Wielka Brytania)

--- Ewa Koch (USA, opinie o pracach nadesłano pocztą)

--- Bożena Laskiewicz (Wielka Brytania)

--- Dorota Parzyszek (Tunezja)

--- Elena Rogaczykowa (Rosja)

--- Tuliola Tybulewicz (Wielka Brytania)

 

WYŁONIŁO LAUREATÓW:

--- Malek Bramli (Tunezja)

--- David Buczko (Grecja)

--- Kacper Cebula (USA)

--- Julia Kilali (Niemcy)

--- Victoria Kowalówka (Kanada)

--- Szymon Kozłowski (Grecja)

--- Daniel Mąka (Włochy)

--- Marta Suszka (Austria)

 

 

PRZYZNAŁO WYRÓŻNIENIA:

--- Semia Beji (Tunezja)

--- Michał Borto (USA)

--- Natalia Chrabąszcz (Wielka Brytania)

--- Angelika Dobrzańska (Grecja)

--- Natalia Filipowicz (Chiny)

--- Weronika Goszczyńska (Włochy)

--- Wiktoria Grzelak (Szwecja)

--- Irena Iwaszczenko (Ukraina)

--- Aleksander Jopek (USA)

--- Nikita Jusupow (Ukraina)

--- Wiktoria Karbowniczek (Wielka Brytania)

--- Polina Łoburcewa (Kazachstan)

--- Anastazja Łozowik (Białoruś)

--- Katarzyna Łukaszuk (Białoruś)

--- Julia Sadowski (Kanada)

--- Natalia Sikora (Czechy)

--- Lilia Szamańska (Ukraina)

--- Wiktoria Szwed (Belgia)

--- Patryk Świnoga (Grecja)

--- Oliwia Wzorek (Irlandia)

 

GRUPA IV : „OSOBISTA INTERPRETACJA DWUWIERSZA:

„MARSZ, MARSZ  POLONIA, NASZ DZIELNY NARODZIE”.

PRACE LITERACKIE  – 26 PRAC  

 

JURY W SKŁADZIE:

--- Helena Miziniak (Wielka Brytania) – Przewodnicząca

--- Maria Drąg (Kazachstan, opinie o pracach nadesłano pocztą)

--- Hanna Kaczmarczyk (Austria, opinie o pracach nadesłano pocztą )

--- Halina Koblenzer (Niemcy)

--- Maria Przybyła – Daczewska (Bułgaria)

--- Elżbieta Rudzińska (USA, opinie o pracach nadesłano pocztą)

--- Jolanta Tatara (USA, opinie o pracach nadesłano pocztą )

 

 

WYŁONIŁO LAUREATÓW:

--- Maja Szelest (Wielka Brytania)

--- Anastasiya Tokarewa (Rosja)

--- Julia Golonka (USA)

 

PRZYZNAŁO WYRÓŻNIENIA:

--- Jan Kiczka (Kanada)

--- Michele Resciniti (Włochy)

--- Paulina Badenko (Wielka Brytania)

--- Dominika Banasiowska (Wielka Brytania)

--- Karolina Wysmolec (Wielka Brytania)

--- Nicole Radziuk (Wielka Brytania)

--- Sofia Avolis (Włochy)

--- Klaudia Budryl (Austria)

--- Susanna Bagdzińska – Mierzejewska (Włochy)

 

GRUPA V : „POLONIA DLA EUROPY I ŚWIATA”. PRACE MULTIMEDIALNE,

                      42 PRACE.

 

JURY W SKŁADZIE:

--- Roman Śmigielski (Dania) - Przewodniczący

--- Marzanna Geisler (Grecja)

--- ks. Bogusław Jankowski (Polska)

--- Beata Mondovics (Węgry)

--- Mariola Stefańska – Sabadasz (Niemcy)

--- Danuta Stryjak (Włochy)

 

WYŁONIŁO LAUREATÓW:

--- Paweł Łukaszewski, Remigiusz Osiński, Kinga Osińska, Fabian Zajchowski, Emilia Sowiak

(Niemcy)

--- Hubert Kłaczko (Niemcy)

--- Albert Bogdanowicz (Litwa)

--- Alicja Facente (Włochy)

--- Krzysztof Wancerski (Wielka Brytania)

 

PRZYZNAŁO WYRÓŻNIENIA:

--- Juliet Koszelak, Julita Wiechowska (USA)

--- Marceli Wielgosz (Grecja)

--- Marcin Łaś (Austria)

--- Wiktoria Urban (Grecja)

--- Anastasia Łukianenko (Ukraina)

--- Aljona Didkowska (Kazachstan)

--- Jana Groch (Ukraina)

--- Vincent Doggen (Belgia)

--- Władysław Boradyn (Białoruś)

 

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE:

--- Szkolny Punkt Konsultacyjny im. gen. St. Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą

w Antwerpii, dyrektor Monika Pruska.

JURY

  Roman Śmigielski Helena Miziniak Marek Machała
Przewodniczący Jury Zastępca Przewodniczącego Jury Koordynator Konkursu